'Adott kérdésekben a nőszervezetnek az RMDSZ előtt kell járnia, feszegetni kell a tabukat, ki kell mondani a véleményünket még akkor is, ha ez sokszor másoknak nem tetszik.'- hangsúlyozta a jelenlévőknek Porcsalmi Bálint az RMDSZ ügyvezető elnöke.
Csép Andrea Éva parlamenti képviselő a kampány legfőbb mozzanatának számító iktatott törvénymódosítási javaslatcsomagot bemutatva elmondta: kezdeményezésük a nők ellen elkövetett erőszak súlyosabb büntetését, a bántalmazó azonnali távoltartását írja elő, az áldozatok számára a hatékonyabb védelmet biztosítja.
'Az elmúlt hetekben azt láttam, hogy ez egy olyan ügy, amely mellé sokan felsorakoznak, a román pártokat képviselő kollegáim közül is sokan aláírták az általunk kezdeményezett törvénymódosítási kérvényt' - idézi a közlemény a parlamenti képviselőt.
Biró Rozália parlamenti képviselő, a nőszervezet elnöke a nők elleni erőszak elleni kampány eddigi lépéseinek összegzéseként elmondta, a törvénymódosítás kidolgozása mellett a parlamentben négy interpellációt, három politikai nyilatkozatot fogalmaztak meg, és kezdeményezésére nemzetközi konferenciára is sort került, ahol megfogalmazódott: közép- és kelet-Európa országaiban, Romániához hasonlóan, hiányosak a törvénykezések, kétségbeejtőek a számadatok, nem tartják be az Isztambuli Keretegyezményben foglaltakat, mindenhol kevés a védelmet nyújtó központ.
'Meg kell értenünk és értetnünk: a nők bántalmazása határozottan nem elfogadható cselekedet. Ebben a munkában pedig óriási fontossága van a megyei/területi szervezeteinknek, hisz ők azok, akik nap mint nap találkoznak hasonló helyzetekkel és akik a leghatékonyabban el tudják juttatni az üzenetünket a magyar közösség tagjaihoz'- fogalmazott Hegedüs Csilla alelnök.
A tervezett programpontok között női kávéházak, szakmai találkozók, és további iskolai tájékoztatók szerepelnek, a sajtóval, pszichológusokkal, szakmai szervezetekkel való szorosabb együttműködést szorgalmazzák - írja az RMDSZ közleményében.